Србија убедљиво победила Бугарску

Женска кошаркашка репрезентација Србије победила је вечерас у Београду селекцију Бугарске резултатом 79 : 51 (25 : 9, 31 : 7, 10 : 22, 13 : 13) у другом мечу групе Е квалификација за Европско првенство 2023. године.
Најефикаснија у селекцији Србије била је Тина Крајишник са 18 поена, док је Александра Црвендакић додала 15. Јована Ногић је постигла 12, док су Ивана Раца и Ивон Андерсон убациле по 10 поена. У селекцији Бугарске најбоље су биле Борислава Христова са 14 и Радостина Димитрова са 11 поена, извештава Танјуг.

Утакмица је одиграла у Хали спортова „Ранко Жеравица” пред више од хиљаду гледалаца. Победник меча практично је одлучен у првом полувремену, које је Србија добила 56 : 16. Бугарска је у другом полувремену заиграла ангажованије и на крају је успела да ублажи пораз.

Селекција Србија има скор од две победе, а нашу репрезентацију очекују дуели са Хрватском код куће и Бугарском у гостима у оквиру фебруарског Фиба „прозора”.

Директан пласман на Евробаскет обезбедиће првопласирани тим, док ће другопласирани ући у круг са још седам другопласираних из осталих група, од којих ће се четири најбоља квалификовати на ЕП у Словенији и Израелу.