Србија је шампион Европе!

Кошаркашице Србије освојиле су Европско првенство победом над Француском резултатом 63:54.

Доминантна је Србија била током већег дела меча уз тек спорадична попуштања.

После изједначене прве четвртине, кошаркашице Србије су у другој деоници заиграле сјајно у одбрани и серијом 13:0 стигле до двоцифрене предности (31:18).

Сјајно је у другом полувремену повукла Андерсон након што је Валеријан Вукосављевић довела Француску до резултатског прикључка на крају првог. У једном тренутку било је и плус 18 за Србију.

И финиш овог дела игре поново је припао Француској, која је до одласка на последњи одмор пришла на осам поена заостатка (48:40), али је Србија у последњој четвртини одбила сваки напад Францускиња и мирно привела меч крају.

Србију је предводила Ивон Андерсон са 18 поена (9/14), а двоцифрене су биле и Јелена Брукс са 15 (5/13) и Соња Васић са 12 поена. Васић је свом учинку додала и осам скокова, као и шест асистенција.

Са друге стране, највеће проблеме Србији задала је Валеријана Вукосављевић са 15 поена.

Ово је био други пут да је Србија победила Француску у финалима Европских првенстава након 2015.