Србија без Митровића на Шведску

Најбољи стрелац у историји Србије Александар Митровић неће моћи да помогне саиграчима против Шведске у трећем колу Лиге нација.

Србија је на старту ЛН поражена од Норвешке (1:0), али је савладала Словенију 4:1 у другом колу Б4 лиге.

Међутим, „орлови“ ће на најтежем гостовању у групи бити ослабљени неиграњем свог најбољег стрелца.

Митровић је пропустити меч у Солни у четвртак јер је суспендован због парних жутих картона.

Митровић је зарадио суспензију пошто је и на мечу против Норвешке, али и против Словеније зарадио жути картон.

Иначе, жути картон добио је непосредно пре гола који је постигао у 24. минуту за 1:0, чиме је додатно поправио рекорд на вечној листи као најбољи стрелац са 45 погодака.

Поред Александра Митровића, неће играти ни Душан Влаховић, који није са тимом у овом циклусу због повреде.

Добра вест за селектора Драгана Стојковића Пиксија је чињненица да је Лука Јовић постигао гол против Словеније, чим је прекинуо вишемесечни голгетерски пост.

Осим Јовића, Пикси од класичних нападача на располагању има и Ђорђа Јовановића, који је дебитовао против Словеније и играо првих 45 минута.

„Заборавили сте и Радоњића, и он не памтим када је дао гол за репрезентацију. И он и Јовић, није важно ко да гол, али ми је драго да они на плану самопоуздања иду тим путем. Ја верујем у њих и они то враћају, верујем да могу да буду овакви као вечерас. Сам приступ игри, борбеност и пожртвованост, то ми је битно да видим, голови нису толико битни“, рекао је Пикси после Словеније.

Србија после Шведске игра још један меч Лиге нација, гостује Словенији 12. јуна.