Шпанци „демолирали“ Бугарску на отварању Европског првенства

Кошаркашка репрезентација Шпаније убедљиво је тријумфовала против Бугарске са 114:87.

Солидно су Бугари отворили дуел у Тбилисију, али је индивидуални квалитет „црвене фурије“ брзо дошао до изражаја.

Нису Везенков и Стоилов успели дуже од пет минута да одрже своју селекцију у резултатском прикључку, што је резултовало вођством Шпаније на крају прве деонице – 28:17.

Расположени Браун, Фернандез и Ернангомез убацили су у пету брзину у наставку и тако експресно донели Шпанији огромних плус 19 (43:24). Покушавали су Бугари тројкама да се врате у дуел, али је сваки промашен шут ван линије 6.75 био кажњен на другој страни.

Лагано су Шпанци дошли до предности од 57:35, чиме је после 20 минута игре питање победника практично било решено.

У трећем кварталу смо видели рафалну паљбу на обе стране терена. Брз темпо донео нам је изузетно ефикасних десет минута, који су припали селекцији Шпаније – 32:31.

Нису Бугари подигли белу заставу ни у четвртој четвртини, али огромна предност изабраника Серђа Скариола из првог полувремена угасила је сваку наду о потенцијалном преокрету.

Најефикаснији у репрезентацији Шпаније био је Браун са 17 поена, Вили Ернангомез је додао 16, док је Фернандез уписао 14 поена.

Код Бугарске се истакао Везенков са 26 поена, Иванов је постигао 16, док је Костов меч завршио са 13 поена.