SMS vodio Lacio do pobede u Firenci

Sergej Milinković-Savić postigao je prvi gol u ubedljivoj pobedi svog tima protiv Fiorentine 3:0. Rimski nebesko plavi pretekli su gradskog rivala na šestom mestu na tabeli Serije A.

Koliko će Dušan Vlahović nedostajati Fiorentini u nastavku sezone dobro se videlo u utakmici protiv Lacija.

Rimljani su odneli ubedljiv trijumf od 3:0, a strelac prvog gola na meču bio je srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić u 52. minutu.

Ćiro Imobile postigao je svoj 18. gol u šampionatu za prvo mesto na tabeli liste strelaca, kapiten Lacija ima jedan više od Vlahovića.

Konačan rezultat posledica je autogola Biragija u 81. minutu utakmice.

U finišu meča crveni karton zaradio je vezista domaćih Lukas Toreira, a svih 90 minuta za „violu“ su igrali Nikola Milenković i Matija Nastasić.

Lacio je tako pretekao Romu na šestom mestu na tabeli Serije A sa po 39 bodova – gradski rivali imaju isti broj bodova i sličnu gol-razliku (nebesko plavi postigli više golova).

Fiorentina je ostala osma sa tri boda manje.

Sve što može Perišić, Žiru može dvaput bolje: Milan slavio u derbiju