Почетна > Бизнис
Бизнис

Словачка одобрила продају меса мрких медведа

Месо мрких медведа, који су заштићена врста у Европској унији, могло би ускоро да се нађе на менију у словачким ресторанима, након што је влада одобрила планове о продаји те врсте меса, преносе данас словачки медији.

Влада је прошлог месеца одобрила план да се улови и одстрели око четвртина од укупно 1.300 мрких медведа, након што се догодило више смртоносних инцидената са овим животињама.

Државни секретар у министарству екологије Фили Куфа објавио је на друштвеним мрежама да ће се месо легално уловљених мрких медведа наћи у продаји и да ће моћи да се конзумира, пренео је портал Стартит.

Неке од организација за заштиту природе и опозициони политичари критиковали су ову меру, између осталог и у Европском парламенту, будући да се мрки медвед сматра углавном угроженом врстом у ЕУ.

Куфа је додао да је цео процес легалан и транспарентан, као и да ће месо устрељених медведа бити продавно под условом да испуњава све хигијенске захтеве.

У Словачкој је у периоду од 2000. до 2020. регистровано 54 напада медведа, а најновији инцидент догодио се у априлу када је животиња усмртила једног човека у централном делу земље.

Убрзо након тога, премијер Роберт Фицо најавио је да ће доћи до одстрела медведа.

Тесла планира пробни рад роботаксија у Остину у Тексасу до краја јуна

Преузмите андроид апликацију.