Недостижно за градску буку и лоцирано далеко од очију људи, на свега десетак километара од Новог Сада крије се језеро Касапса Ада.
Иако вештачког порекла, Касапска Ада уређена је попут језера у дивљини где људска нога није готово ни крочила.
Настала првенствено у сврхе спортског риболова, па немојте бити зачуђени уколико нисте никада ни чули за ово место.
Језеро од 3,75 хектара представља оазу не само за љубитеље пецања, него и за све којима је потребан бег од брзог темпа и који би заменили свакодневницу одмором за очи, душу и тело.
Касапска Ада настала је ископом песка, а снадбева се водом из подземних извора, па тако водостај у зависности од годишњег доба варира и до 80 центиметара.
Састоји се из два дела и око ње је смештен појас дрвећа који ту дође као нека врста заштите.
Само дно језера је веома рељефно, пуно спрудова и на неким местима представља дивљу воду. Вода језера је чиста и бистра, богата кисеоником.
Иако је направљена човековом руком и делом, оно је даље пуштена природи да господари овим простором.
Касапска Ада се налази када из правца Београда скренете на одвајање за Нови Сад и након што прођете, тј. не скренете десно за Нови Сад, него наставите према Темеринској петљи. Након 300 метара постоји путоказ са десне стране који указује на земљани пут који кроз шуму води до самог језера.
Када дођете до самог језера и амбијента око њега, доћи ћете до закључка да оно делује полудивље и да је цео простор тако и уређен.
Шаран и амур су основне врсте рибе, док су од грабљивица присутни сом, штука, смуђ, бандар, буцов. Од беле рибе ту су толстолобик, деверика, бабушка, бодорка.
Раскошни пејзаж употпуњује и пар лабудова, али и чамац који можете искористити како бисте се провозали и доживели језеро из друге перспективе.
Дно језера је изразито рељефно, са пуно спрудова, осека. Вода је тешка за пецање али веома чиста, готово бистра. На неким местима је чак и дивља, што риболовцима представља још већи изазов. Просечна дубина је 4,5 метара, а у неким деловима достиже чак и 7,5 метара.
Иако је риболовцима ово једно од омиљених новосадских места, до Касапске аде долазе и људи који не пецају.
Најчешће су то породице са децом које уживају у летњим данима сунчајући се, шетајући поред воде у природи и опуштеној атмосфери.
Вода и контакт са природом управо су ту да нас подсете колико нам је мало потребно за уживање.
Koje jezero nadomak Novog Sada obožavaju ljubitelji ribolova?
Преузмите андроид апликацију.