Сјајно друго полувреме кошаркашица Србије за тријумф против БиХ

Женска кошаркашка репрезентација Србије до 16 година забележила је и другу победу на Европском првенству Б дивизије у Подгорици.

Тим селекторке Биљане Станковић у трећем колу савладао је Босну и Херцеговину 66:44 (9:9, 13:13, 27:11, 17:11).

У недељу је Слободан дан, а наше кошаркашице ће у понедељак од 16.30 играти против Холандије.

Репрезентација Србије је до тријумфа је стигла највише захваљујући доброј игри у другом полувремену, када су уводним минутима овог дела игре серијом 14:0 направиле први озбиљан бег – 36:22, а испоставило се да су тада заправо тек биле почеле.

Првих 20 минута протекло је у изједначеној, помало и нервозној игри, са мало поена на обе стране. Друго полувреме поптуно припало нашем тиму који када је једном ухватио ритам више није дозвољавао ривалкама да се врате у игру.

Све девојке су опет добиле шансу, а најрасположенија била је Лана Марић са 15 поена и 13 скокова, Јована Поповић је додала 14 поена, уз 5 скокова, а двоцифрена је била још Ана Јованов која је стала на 11 поена.