Сити преко Холанда до три бода против Фулама

Фудбалери Манчестер ситија на свом стадиону су савладали екипу Фулама, 2:1 у оквиру 15. кола Премијер лиге. Гол за победу постигао је Холанд у последњим минутима игре.

Мачестер сити је дошао до нова три бода голом Ерлинга Холанда у 95. минуту игре.

Домаћи фудбалери су имали иницијативу у већем делу утакмице, Алварез је након лепе акције у 16. минуту довео Сити у вођство на асистенцију Гундогана.

Главни судија меча Дарен Ингланд је показао црвени картон Канселу и досудио пенал гостима.

Са „беле тачке“ прецизан је био Переира који је изједначио резултат на мечу у 28. минуту.

До краја полувремена Манчестер сити је имао неколико шанси да постигне погадак, али су дефанзивни играчи Фулама реаговали прибрано.

У другом полувремену Сити је константно нападао, док је Фулам вребао прилику из контранапада, мешутим утакмица је била нерешена све до последњих тренутака.

Холанд није почео утакмицу, али је ушао у игру уместо стрелца првог гола у 65. минуту.

Тридесет минута на терену било је довољно да Холанд постигне погодак, додуше из пенала.

Манчестер сити се овом победом попео на прво место са једним бодом вишка у односу на другопласирани Арсенал, али и са утакмицом више. Фулам је на осмој позицији.

У осталим мечевима Лидс је на свом терену савладао Борнмут резултатом 4:3, утакмица између Нотингем фореста и Брентфорда завршена је ремијем, 2:2. Брајтон је у гостима савладао Вулверхемптон, 2:3.