Сити прегазио Спортинг, ПСЖ у надокнади срушио Реал

Фудбалери Манчестер ситија убедљиво су савладали Спортинг у Лисабону са 5:0 у првом мечу осмине финала Лиге шампиона.

Изабраници Пепа Гвардиоле били су бољи ривал од првог до последњег минута меча и знали су такво стање да материјализују и осликају на семафору.

Спортинг је начео Марез у седмом минуту, да би десет минута касније Бернардо Силва повисио на 0:2.

Играо се 32. минут када се Фоден уписао у стрелце, а до краја првог полувремена Сити је постигао још један гол, било је то у 44. минуту, када је Бернардо постигао други гол на мечу.

У 50. минуту Бернардо је поново затресао мрежу, али је његов „хет-трик“ поништио ВАР због офсајда.

„Петарда“ Ситија дошла је осам минута касније, када је Стерлинг управо на асистенцију Бернарда погодио мрежу домаћих.

Тим из Манчестера убедљивом победом готово да је осигурао пласман у четвртфинале Лиге шампиона.

Фудбалери ПСЖ-а савладали су на свом стадиону екипу Реал Мадрида са 1:0 у првом мечу осмине финала Лиге шампиона.

Домаћи су крунисали бољу и доминантнију игру и славили, упркос промашеном пеналу Леа Месија.

Након уводних пар минута, у којима су обе екипе биле доста опрезне, ПСЖ је преузео иницијативу.

Домаћин је имао знатно већи посед и жељу за диктирањем темпа утакмице.

Када је деловало да ће се меч завршити нерешеним резултатом и да победника неће бити, Килијан Мбапе постарао се да то не буде тако.

Сјајни млади француски фудбалер мнаправио је соло-продор по левој страни, избио сам пред Куртоу и овога пута га напокон матирао.

“Vlahović je monstrum, ali ne bi igrao u mom Juventusu”