Почетна > Србија
Србија

Сикорски: Испоруке оружја из САД за Украјину преко Пољске настављене, Старлинк ради

 Пољски министар спољних послова Радослав Сикорски рекао је данас да може да потврди да су испоруке оружја из Сједињених Америчких Држава Украјини преко Пољске настављене и да сателитски интернет сервиси Старлинк раде.
Фото: Танјуг/AP Photo/Czarek Sokolowski, File

Сикорски је заједно са украјинским министром спољних послова Андријем Сабихом у Варшави, рекао новинарима да је Пољска задовољна новим предлозима за постизање примирја у Украјини, преноси Ројтерс.

Раније су украјински медији известили да је америчка компанија за ваздухопловство „Максар Технолоџис“ (Maxar Technologies) вратила приступ Украјини својим сателитским снимцима.

Варшава је највећи донатор Украјине за финансирање терминала за свемирски комуникациони систем Старлинк који је кључно средство у борби против руске инвазије.

Сикорски је раније изнео податак да је пољско Министарство за дигитализацију један од највец́их провајдера Старлинка за Украјину, при чему Варшава финансира половину од 42.000 Старлинк терминала који раде у земљи са 46 милиона евра годишње.

 

Sijarto: Mađarska vlada poziva na prekid vatre već tri godine

Преузмите андроид апликацију.