У Скопљу је синоћ, без инцидената, одржан осми протест против француског предлога, којим би се уклонио вето Бугарске за почетак приступних преговора Северне Македоније са Европском унијом.

Протест под мотом “Ултиматум – НЕ хвала” је као и обично почео испред зграде Владе, да би се демонстранти прошетали центром града, прошли поред зграде Министарства правде и завршили протест испред Скупштине, где су скандирали “оставка” и певали патриотске песме, пренела је МИА.
Они су носили транспаренте на којима је писало “Ултиматум, НЕ хвала” и “Сада ћемо ми да победимо”, узвикујући “Никад Северна, само Македонија”.
Протест је протекао мирно, а зграде Собрања и Министарства правде обезбеђивали су полицијски кордони.
Протесту су присуствовали и чланови опозиционе ВМРО-ДПМНЕ и Левица, који јавно подржавају протест.
За вечерас је најављен нови протест у 19.00 часова.
Преузмите андроид апликацију.