Шести узастопни пораз кошаркаша Звезде у Евролиги, победа Панатинаикоса у Арени

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Панатинаикоса резултатом 89:76 у мечу 30. кола Евролиге.

Звезда сад има скор 10-20 и математички је испала из трке за плеј-ин, а Панатинаикос је на 19-11.

Домаћин је и без повређених Николе Топића, Јага дос Сантоса, Треја Томпкинса и Бранка Лазића добро отворио меч, али је после 10 минута игре Панатинаикос имао плус девет (29:20) захваљујући две везане тројке у последњих 30 секунди прве деонице.

У другој четвртини гости су имали и плус 14, али се на одмор отишло са плус 10 за госте (51:41).

Гости су у трећој деоници повећали предност и у последњи 10 минута ушли са плус 14 (70:56).

Да ће Звезда уписати шести евролигашки пораз у низу било је јасно кад је Панатинаикос три минута пре краја имао плус 12 (82:70).

Финиш меча обележиле су и судије са неколико спорних одлука, што је изазвало револт навијача у Арени.

Код домаћина су се истакли Дејан Давидовац и Немања Недовић са по 19 поена, Џоел Боломбој је дао 11.

Госте је ка победи предводио Матијас Лесор са 19 поена, Константинос Митоглу је дао 17, колико и Костас Слукас, Кендрик Нан 15, а Џерајан Грант 13.