Шериф преко Звезде и Динама до Лиге шампиона!

Фудбалери Шерифа из Тираспоља играће у групној фази Лиге шампиона у сезони 2021/22.

Шериф је у Молдавији направио огромно изненађење победивши Динамо Загреб са чак 3:0 и закорачили су ка Лиги шампиона.

Такође важан корак су направили у колу пре, када су у двомечу били бољи од Црвене звезде са укупним резултатом 2:1…

У Загребу је Динамо дочекао Шериф са надом да ће моћи да креира велику драму и потенцијално направи велики преокрет, али се то на њихову жалост није догодило.

Шериф је већ у 4. минуту имао велику шансу, али је Тил био непрецизан и Динамо је могао да одахне, па су преко Чопа у 11. минуту и они запретили и то је била најбоља шанса коју домаћин није искористио.

На крају, меч је завршен резултатом 0:0 и Шериф се пласирао у Лигу шампиона.

Ред Бул Салцбург је победио Брондби са 2:1 у Аустрији, а у Данској су такође тим резултатом славили и са укупних 4:2 стигли до циља – Лиге шампиона.

Повели су преко Шешка већ у 4. минуту, да би Аронсон у 10. повисио на 2:0 и било је јасно ко ће тријумфовати у овом двомечу, а пораз је Брондби успео само да ублажи и то захваљујући Максу у 62. минуту.