Шериф наставља где је стао, убедљив против Динама

Фудбалери Шерифа настављају да деле лекције екипама са овдашњих простора.

После елиминације Црвене звезде, екипа из Молдавије је на свом стадиону остварила велику победу и против Динама из Загреба у првом мечу плеј-офа квалификација за пласман у Лигу шампиона, 3:0 (1:0).

И поново су на сцени били интернационалци Шерифа, тако да ће Динамо имати невероватно тежак задатак у реваншу да надокнади минус и пласира се даље.

Луванор је у осмом минуту најавио шта чека Загрепчане – погодио је стативу, да би у 18. минуту ВАР проверавао има ли пенала за Шериф, али га Џунејт Чакир ипак није досудио за домаћи тим.

Имао је Динамо једину шансу у првом делу у 35. минуту преко Ловра Мајера, да би минут касније Адама Траоре шутирао на другој страни за мало преко пречке.

И када се очекивао одлазак на одмор, фудбалер из Малија је у 45. минуту закуцао лопту у леви доњи угао за 1:0.

Шериф је агилније кренуо и у наставку, у 54. минуту Грк Димитриос Коловос је са ивице казненог простора шутирао и погодио за 2:0, да би у 80. минуту Траоре још једном био спретан када је угурао лопту у мрежу за 3:0.

Шахтјор из Доњецка је као гост славио у Монаку поготком Педриња у 19. минуту, док је Салцбург у последњи час преко Американца Брендана Аронсона успео да у 90. минуту дође до минималног капитала пред реванш у Копенхагену.

Реванш мечеви играју се 24. и 25. августа.