Сергеј асистирао, Лацио срушио Интер у дербију

Фудбалери Лација победили су Интер у дербију којим је отворено треће коле Серије А. Лацио је на свом стадиону одиграо веома добро и резултатом 3:1 победио великог ривала на старту нове рунде италијанског шампионата.

Лацио је од почетка сусрета био опаснији ривал на „Олимпику“, а у 40. минуту је успео да пробијем бедем „неразура“.

Сергеј Милинковић-Савић је послао фантастичну лопту преко одбране, Фелипе Андерсон је побегао чуварима и главом савладао Самира Хандановича.

Тим резултатом отишло се на одмор, да би Интер успео да изједначи на почетку другог полувремена. Лаутаро Мартинез је избегао офсајд после једног прекида и одбијену лопту сачекао у петерцу, одакле је некако спровео у мрежу.

Међутим, домаћин је успео поново да поведе у 75. минуту преко Луиса Алберта који је, најавио велики тријумф спектакуларним поготком ван казненог простора.

Њега је у финишу оверио Педро за коначних 3:1.

Лацио је сада први на табели са седам бодова из три утакмице, једним више од Интера.

У првој утакмици трећег кола Удинезе је тријумфовао на гостовању код Монце 2:1.