Седам голова у полуфиналу Лиге шампиона, дуел Ситија и Реала потпуно отворен

У феноменалном, првом полуфиналном мечу Лиге шампиона, фудбалери Манчестер ситија савладали су мадридски Реал са 4:3.

Спектакуларан меч су одиграли Сити и Реал у Манчестеру, готово као да је пријатељски меч, а не полуфинале Лиге шампиона.

За нешто више од 90 минута игре у Манчестеру виђено је седам голова. Колико је било шанси и прилика, чудо је да их је било „само“ седам.

Сити је после непуних стотину секунди игре стигао до предности.

Ријад Марез је видео да Кевин Де Брујне утрчава из другог плана, „заврнуо“ је пред гол, а Белгијанац главом сместио лопту у гол.

Наставили су „грађани“ у истом ритму, па је други гол пао већ у 11. минуту.

Де Брујне је сада био асистент, а Габријел Жезус егзекутор.

Домаћин је потпуно контролисао меч, имао све конце у рукама, али је Реал, практично ниоткуда, дошао до гола.

Менди је центрирао, а Карим Бензема мајсторски, левом ногом, затресао мрежу.

Многи су помислили да ће бити тврђе у наставку, али се, након одмора, наставило тачно тамо где се стало.

У 53. минуту је Фил Фоден постигао гол, а два минута касније је смањио Винисијус.

Сити је до новог гола стигао у 74. минуту.

Зинченко је оборен, арбитар се ухватио за пиштаљку спреман да досуди прекршај, али је Бернардо Силва дошао до лопте, направио два корака а онда снажно и незаустављиво шутирао.

Реал је до краја меча успео још једном да затресе мрежу, а то је учинио Карим Бензема у 82. минуту.

Рубен Дијас је играо руком у казненом простору, а Карим Бензема је смањио на 4:3 феноменалним потезом.

Француз је, након два неискоришћена пенала у шпанском шампионату, сада хладнокрвно, у полуфиналу Лиге шампиона – у 82. минуту – само „боцнуо“ лопту и шутирао по средини гола.

И Сити и Реал су пружили утакмицу за памћење, али и оставили могућност за потпуно отворен реванш и још једну прилику неутралним навијачима да уживају.

У другом полуфиналном мечу, сутра се састају Ливерпул и Виљареал.