Савршена игра Шпаније за рутински тријумф над Србијом

Фудбалска репрезентација Србије поражена је од Шпаније резултатом 3:0 у мечу четвртог кола А Лиге нација.

Фудбалери Шпаније били су доминантни од почетка до краја меча, Србија није успела да парира противнику и доживела је други пораз у елитној дивизији Лиге нација. Шпанци су обезбедили пласман у четвртфинале, док ће се Србија у наредним мечевима борити за останак у овој категорији такмичења.

На терену није било професора дриблинга, али су у први план изашли мајстори додавања.

Шпанија је у Кордоби демонстрирала да Де ла Фуентеова машина наставаља без кварова с радом. Интензивна игра, задовољавајућа по победнички тим и помало неуверљиво издање Србије. Шпанија је не само резултатски била боља, већ и статистички и то убедљиво – 62 одсто поседа лопте, 29 удараца и чак 90 посто успешних додавања.

Тим селектора Драгана Стојковића био је чврст, али без самопоуздања на почетку меча. То је било приметно нарочито после примљеног гола у петом минуту када је Лапорт био стрелац. Једноставно, технички и тактички су Шпанци били надмоћнији.

Свака кретња играча домаће репрезентације била је савршена, као и додавања која су најчешће била кратка с јасним циљем. У сваком тренутку је деловало као да Шпанци могу од свог до гола Србије с три-четири додавања. Приказали су маестралну игру, разумевање и прецепцију ривалових замисли.

У 16. минуту Микел Мерино је погодио стативу, а нову шансу Шпанија је имала имала у 34. минуту, али је ударац Микела Ојарзабала са 18 метара одлично одбранио Рајковић.

Селектор Србије је на полувремену направио двоструку промену у тиму, уместо Дејана Јовељића и Лазара Самарџића у игру су ушли Лука Јовић и Марко Грујић, али нису успели да покрену тим.

Шпанија је у 54. минуту пропустила најбољу шансу да дуплира предност, Алваро Мората је са пенала шутирао преко пречке, претходно је досуђен ударац са беле тачке због тога што је Вељко Бирманчевић одиграо руком у покушају да спречи ударац Педра Пора.

Србија је могла до изједначења у 63. минуту, Коста Недељковић је после контранапада центрирао, а капитен Александар Митровић лоше шутирао из веома изгледне позиције, међутим, деловало је као да је крилни бек Србије био у недозвољеној позицији. Но, два минута касније Мората се искупио за промашени пенал, матирао је Рајковића после асистенције Фабијана Руиза.

У 76. минуту после ВАР асистенције Страхиња Павловић је добио директан црвени картон због прекрашаја над Ојарзабалом, а затим је из слободног ударца Алекс Баена постигао гол за 3:0. До краја меча Шпанци су могли да повећају предност, Педри је погодио пречку, али је на срећу Србије резултат остао исти.

У другом мечу групе 4, Данска и Швајцарска су ремизирале резултатом 2:2.

Србија ће у наредном колу, 15. новембра, играти у гостима код Швајцарске, док ће Данска дочекати Шпанију.

Stojković: Ne mora se defanzivno protiv Španije