Председник Привременог органа Града Београда Александар Шапић рекао је данас да је највећој градској спортској хали, са које је почело уклањање досадашњег назива „Штарк арена“, званично враћено њено изворно име – „Београдска арена“ и да симболи града Београда више неће бити на продају.
„Као што сам у новембру и најавио, симболи града Београда више неће бити на продају, докле год се ја у овом граду будем нешто питао“, рекао је Шапић испред „Београдске арене“ на Новом Београду.
Шапић је поручио да су назив „Београдска арена“ и та хала један од симбола Београда и навео да се ту одржавају најважнији културни, спортски и други догађаји и манифестације, саопштио је градски секретаријат за информисање.
„Од 2010. године „Арена“ је била на продају, носила је имена разних фирми, компанија, а последње које је носила било је „Штарк арена“. Данас је кренуло скидање тог натписа, јер уговор истиче и ја се надам да се, без обзира на то ко буде водио град Београд у будућности, име „Београдске арене“ више неће доводити у питање. Град Београд је у ситуацији да не мора да продаје своје симболе“, рекао је Шапић.
Додао је да имена симбола града, између осталих и Калемегданске тврђаве, такође, неће бити на продају.
„Говорио сам и раније о томе да нема разлога да ми не радимо исто оно што раде све друге цивилизоване, демократске, европске земље на које се многи позивају, па и они који ће ме напасти због овога, да оно што нам је важно не буде на продају. Као што „Загреб арена“ није на продају, нисмо видели да су јој дали име „Књаз Милош арена“, а чак се ни реклама „Књаз Милош“ не може поставити на Тргу бана Јелачића, без обзира колико бисте то платили“, рекао је Шапић.
Навео је да тако и ми треба да поштујемо себе, у најмању руку као што и други поштују себе и да поведемо рачуна о нашим симболима.
„Због тога је од данас „Београдска арена“ поново „Београдска арена“ и надам се да ће тако остати и у будућности“, закључио је Шапић.
pisujem-izbore-za-beograd-rok-je-do-ponoci-03-04-2024/
Преузмите андроид апликацију.