Центар за друштвену стабилност (ЦЗДС) огласио се саопштењем поводом одлуке суда у Новом Саду, који је, поступајући по захтеву компаније United Media Group, изрекао овом Центру три привремене мере. Како наводе, мере подразумевају забрану да у својим видео садржајима на Јутјубу и друштвеним мрежама „таргетирају“ новинаре медија Н1 и Нова С, због тврдњи да исти подстичу дискриминацију и друштвену нестабилност.

У саопштењу које преносимо у целости, Центар наводи:
“Центар за друштвену стабилност обавештава јавност да је суд у Новом Саду, поступајући по захтеву представника United Media Group, донео одлуку којом се нашем Центру изричу три привремене мере. Тим мерама се забрањује да у својим видео записима на Јутјуб платформи и друштвеним мрежама наводно „таргетирамо“ новинаре медија Н1 и Нова С, а посебно због наших тврдњи да ови медији и њихови новинари подстичу на дискриминацију, шире насиље, мржњу и изазивају атмосферу друштвеног хаоса.
Имајући у виду озбиљност оваквог преседана, Центар за друштвену стабилност сматра својом обавезом да обавести грађане Србије о правом значењу и позадини овог правосудно-медијског напада на слободу говора, истину и борбу за стабилност државе.
Од свог оснивања, ЦЗДС је посвећен искључиво интересима грађана Србије и разобличавању оних који делују против уставног поретка, националних вредности и друштвене стабилности. Управо због тога, током последњих девет месеци, колико траје покушај спровођења обојене револуције у Србији, наш Центар се нашао на мети жестоких напада тајкунских медија који делују као продужена рука страних дипломатских интереса и домаћих деструктивних група.
Једну од водећих, односно кључних улога у том организованом медијско-политичком пројекту рушења Србије имају управо медији под окриљем United Media Group. Они су се, својим агресивним, тенденциозним и пристрасним извештавањем, профилисали као гласноговорници и пропагандни апарат блокадерско-анархистичких група, отворено подривајући институције државе и ширећи наративе мржње, панике и подела међу грађанима.
Центар за друштвену стабилност је, у складу са својом мисијом, указао на овај деструктивни медијски активизам. Наши ставови и критике нису били усмерени против појединаца, већ против уређивачке политике и утицаја који ови медији имају у контексту дестабилизације земље. Управо зато је одлука суда у Новом Саду забрињавајући сигнал да део правосудног система, одвојен од народа, покушава да судским путем наметне политичке стандарде који су у супротности са вољом и вредностима већинске Србије.
Додатно, указујемо на срамну медијску заштиту и аболирање скандалозних поступака појединих новинара, попут Жељка Вељковића и Јелене Обућине, чији је јавни ангажман често прелазио границе професионалног новинарства и улазио у сферу отвореног аутошовинизма. Као што је јавност могла да види на најбољем примеру антисрпског деловања, ти исти медији и лица су брутално вређали девојчицу Павлину Радовановић, пореклом са Космета, која је својим гласом и патриотским песмама објединила нацију. Ово је дочекано са мржњом и подсмехом од стране оних који иначе самопроглашено заступају толеранцију и људска права. Како се то другачије може назвати до аутошовинистичлих напора да се вређа и омаловажава сопствени народ. Евентуално се могу другачије окарактерисати као “усташки окот”, али сматрамо да није потребно сада улазити у финесе.
У сваком случају, Центар за друштвену стабилност неће одступити од своје борбе.
Одлуке одметнутог дела правосуђа не могу нас ућуткати. Напротив, оне нас додатно мотивишу да истрајемо у разобличавању лажи, медијске манипулације и свих облика антидржавног деловања. Свако ко годинама урушава Србију, рачунајући на заштиту медијске империје и страних фондова, мора знати да постоје институције, постоји народ, и постоји суд историје.
Центар зна да ужива подршку слободољубивих грађана Србије и поручује: Нећемо се повући пред најгорима. Време је за “Зло доба 2”. Очекујте наш одговор…”
Преузмите андроид апликацију.