Санси на корак од великог финала НБА лиге

Тим из Аризоне славио против Клиперса са 84:80

Финикс је на корак од великог финала НБА после 28 година. Клуб из Аризоне победио Клиперсе у Лос Анђелесу са 84:80 (29:20, 21:16, 19:30, 15:14), чиме су направили брејк и тако им је потребан још један тријумф да стигну до великог успеха, који чекају скоро три деценије.

Утакмицу је обележила велика борба, са обе стране, мали број поена, као да се играла европска кошарка, у којем су се боље снашли Санси.

Финикс је заслужено направио брејк у Стејпс Центру, током читавог меча били су у вођству, контролисали игру, а пре свега то се односи на прво полувреме где су тотално доминирали.

На одмор су отишли са плус 14 (50:36). Међутим, Клиперси се нису предавали полако смањивали предност и пред почетак последње четвртине успели да се врате у игру.

Чак су успели да се приближе на пола поена заостатка (79:78), навијачи су очекивали да ће њихова екипа успети да победи и изједначи у финалној серији, али успели су гости да издрже притисак и на крају стигну до тријумфа и тако направе велики корак ка финалу НБА.

Тим из Аризоне је до победе предводио Девин Букер са 25 поена, такође велики допринос имао је Деандро Ејтон са 22 коша, и чак 22 скока, што је можда било и пресудно у четвртом мечу финала Западне конференције.

У пораженом тиму, Пол Џорџ је меч завршио са 23, док је Реџи Џелсон дуел завршио са 20.

Очигледно да изостанак Каваја Ленарда доста утиче на игру Клиперса, и тим из Лос Анђелеса очигледно није исти са њим или кад играју без њега.

Пета утакмица игра се у ноћи између понедељка и уторка од три часа после поноћи.