Шампион „под ручном“ – Брајтону бод против Ситија

Фудбалери Брајтона одиграли су нерешено 1:1 против Манчестер ситија у мечу 32. кола Премијер лиге.

Манчестер сити је у прошлом колу и званично постао шампион Енглеске, а сада су одиграли одложени меч 32. кола националног шампионата.

Сити је гостовао Брајтону, екипи која је једно од пријатнијих изненађења ове сезоне и меч је завршен без победника, 1:1.

Манчестер сити је добро и почео утакмицу и у 25. минуту преко Фила Фодена, да би 13. минута касније стигло изједначење за домаћи тим јер је Енсисо затресао мрежу Ситија.

Домаћи су били нешто офанзивнији тим данас, гости су, ако изоставимо посед, били мање конкретни пред голом.

Домаћи су постигли гол у 44. минуту за 2:1, али је он убрзо поништен због офсајда у којем се нашао Велбек, а постигли су и гости један гол преко Халанда, када је Норвежанин направио фаул пошто је повлачио свог противника за дрес.