Шампион на коленима

Фудбалери Нице су са 4:0 победили Лил у утакмици првог кола француске Лиге 1.

Француски шампионат није могао шокантаније да почне – актуелни шампион Лил прегажен је на свом терену од Нице резултатом 4:0.

Већ у првом минуту се наслутила катастрофа, када је Долберг затресао мрежу Лила и донео Ници вођство од 1:0, када је натрчао на одбитак и из петерца постигао гол.

Само четири минута касније је Будауи постигао нови гол и Лил је био у потпуном шоку и великом заостатку од 2:0, а Гуири је са беле тачке у судијској надокнади првог полувремена био прецизан за великих 3:0.

Лил је био у потпуном нокауту већ у 64. минуту, када је Каспер Долберг постигао свој други гол на мечу и поставио коначан резултат, Лил 0 – Ница 4.

Веровали или не, тренер Нице Кристоф Галтије, прошле сезоне је водио управо Лил и са њима освојио шампионску титулу у Француској.