Поподневно спавање може бити корисно за мозак. Ово потврђује и скромна узрочна веза између уобичајеног дремања и већег укупног волумена мозга.
Оснажујуће поподневно спавање може бити спас када смо презапослени и осећамо да нема довољно сати у дану за све што морамо да урадимо.
Ужурбани живот без дилеме узима свој данак, а када се поклопи са неколико ноћи са мало или без спавања, осећамо се презапосленим и поготово тада нисмо у стању да испунимо своје обавезе или да радимо све што желимо.
Одговор на тај проблем могао би се сакрити у окрепљујућем поподневном спавању од 15 минута.
Један од начина на који дремање помаже је то што нам омогућава да надокнадимо очајнички потребан сан, али такође утиче на наше памћење.
Најбоље је то што нам неће пореметити ноћни сан. Зато страх да ноћу нећемо моћи да спавамо ако сада „украдемо” 15 минута сна није оправдан.
Кратким дремањем можете да промените свој живот, ресетујемо наш систем и утичемо на побољшање моторичких перформанси.
Дужина дремке, која не би требало да буде краћа од 15 минута, такође јача наш мозак. Када спавамо дуже од тога, према речима поменуте докторке, јачају нам памћење и креативност.
Дремка од 30 до 60 минута је добра за вештине доношења одлука, памћење речника или подсећање на упутства.
Брзи покрети очију или РЕМ сан у 60 до 90 минута дремке игра кључну улогу у стварању нових веза у мозгу и решавању креативних проблема.
Преузмите андроид апликацију.