Почетна > Спорт > Аутомото
Аутомото

Саинс продужио уговор са Фераријем

Возач Формуле 1 Карлос Саинс продужио је уговор са Фераријем до 2024. године, званично је потврдила екипа.

Саинс је у Ферарију од прошле године, а пре тога био је у Мекларену две године. Његов тимски колега Шарл Леклер први је у генералном пласману после три трке у овогодишњем календару Формуле 1.ћ

Прошле сезоне, шпански возач је зарадио око 10 милиона долара, два милиона долара мање од Леклера. Био је на седмом месту када је у питању листа свих возача Формуле 1 за прошлу сезону.

„Веома сам срећан што сам обновио уговор са Фераријем на још две године. Обући ово одело и представљати овај тим велика је част за мене. Ферари се бори и ја ћу дати све од себе да освојимо обе титуле“, написао је возач Ферарија на свом Твитер налогу.

Саинс је од почетка ове сезоне имао одличне трке. У Бахреину је био други, а у Саудијској Арабији заузео је треће место. Трку у Аустралији није завршио.

Тренутно се налази на трећем месту у генералном пласману са 33 освојена бода иза Леклера и Џорџа Расела.