Почетна > Спорт > Остали спортови
Остали спортови

Шадрина златна, Рапаjић сребрна на турниру у Пољској

Српска боксерка Наталија Шадрина освојила је златну медаљу у категорији до 63 килограма на „Силесијан опену“, који је одржан од четвртог до 11. септембра у пољским Гљивицама.

Турнир у Пољској био је припремни за предстојеће Омладинско светско првенство, Европско првенство у елитном боксу за жене и Европско јуниорско првенство.

Шадрина је на путу до злата савладала Сару Беран из Хрватске, Јани Лудберг из Шведске из Канфору Асунату Италије.

„Задовољна сам мечевима у Пољској. Јак турнир и сјајна провера пред ЕП у Црној Гори. Даћу све од себе да поновим резултат из Пољске на ЕП и освојим злато за Србију на шампионату Старог континента. Мислим да је време за победничко постоље и химну „Боже правде“ на ЕП за жене. Спремна сам за ту мисију“, изјавила је Шадрина, пренео је данас Боксерски савез Србије (БС С).

Александра Рапајић освојила је сребрну медаљу на такмичењу у Пољској у категорији до 70 килограма. Она је прво победила Казахстанку Аскару Балзхан, а потом и Пољакињу Јулију Малек. У борби за злато српска боксерка је поражена од Тајланђанке Маникон Баисон.

Србију су у Пољској још представљале: Снежана Шиљковић (48кг), Јелена Зекић (57кг) и Милена Матовић (66кг), а екипу је предводио тренер Марко Тубић.

Европско првенство у елитном боксу за жене биће одржано у Црној Гори од 11. до 23. октобра.

Lučić: Poraz nam je teško pao, svi smo razočarani