Нови Сад Остали спортови

Рукометаши Војводине у финалу Купа Србије

Победом над Радничким из Крагујевца, рукометаши Војводине пласирали су се у финале Купа Србије који носи назив по нашем легендарном стручњаку проф. доктору Браниславу Покрајинцу

Тешка утакмица и победа за финале.

Егал у првом полувремену, иако је Војводина добро отворила утакмицу и имала предност од 7:3. Први део другог полувремена припао је Радничком који је водио са 18:16 након чега наш тим прави разлику и одржава предност од гол или два до краја утакмице за коначних 23:21.

Најбољи појединац на утакмици био је искусни средњак Немања Прибак који је шутирао 6 од 7 попут младог пивотмена Луке Рогана. Треба истаћи и сјајан наступ голмана Бедуиа који је имао проценат успешности у одбранама од 46%.

Финални турнир одржава се у Лесковцу, а Војводина која брани трофеј успела је у првом полуфиналном мечу да савлада крагујевачки Раднички са 23:21 (12:12).

Противник у финалу биће бољи из дуела домаће Дубочице и шабачке Металопластике.