Почетна > Спорт > Остали спортови

Нови Сад Остали спортови

Рукометаши Војводине освојили нову титулу и додали звездицу изнад грба!

Рукометаши Војводине на доминантан начин су и математички потврдили девету узастопну, а укупно 10. титулу шампиона.

Најављивани дерби 11.кола плеј-офа, између Војводине и Радничког, ни у једном тренутку није личио на дуел првопласиране и трећепласиране екипе у суперлиги, а коначних 31:15 у потпуности показује однос снага на терену у Спортском центру „Слана бара“.

Гости из Крагујевца су били равноправни само у првих 10-так минута сусрета, а онда су уследиле њихове бројне грешке које су Новосађани неумољиво кажњавали, пре свега преко Рађеновића у контранападима.

Ако томе додамо да је веома расположен на голу био капитен новог – старог шампиона, Светислав Веркић, онда је потпуно јасно што је резултатски плус за домаће вртоглаво растао из минута у минут.

Гости су у потпуности изгубили мотивацију у наставку, што је разиграни Алекса Кљајић искористио да постигне 6 голова.

Са толико погодака меч је завршио и млади Лука Роган, а епитет најбољег појединца сусрета понео је Светислав Веркић, који је на крају уписао чак 17 одбрана.

Код гостију најефикаснији је био Милош Баруџић са 5 голова.

До краја плеј-офа рукометне суперлиге остала су још 3 кола.

Војводина ће покушати да и ове сезоне оствари максималних 14 победа у доигравању, а Партизан, Раднички, Динамо и Металопластика између себе ће се борити за позиције два и три.