Нови Сад Остали спортови

Рукометаши Војводине лако против Звезде

Рукометаши Војводине победили су Црвену звезду са 33:24 (16:11) у утакмици последњег 14. кола првог дела АРКУС лиге.
Наш тим као први из А групе иде у плеј-оф где ће покушати да освоји девету узастопну шампионску титулу.

Добра игра наших рукометаша који су заиста рутински одрадили ову утакмицу.

Иако је Звезда повела са 3:0 и 6:3, Војводина је до 18. минута стигла до изједначења и онда фуриозном игром до краја полувремена дошла до +5. Одбрана је тада била знатно боља, Веркић сјајан на голу (проглашен за најбољег играча), уз брзу транзицију за лаке голове.

Тако се наставило и у наставку за коначних 33:24. Најбољи стрелац утакмице био је Алекса Кљајић са 8 голова од тога 3 из седмерца, док је Оцвирк постигао 7 (1), а по четири Буњевчевић и Рађеновић.

Војводина ће 2021. годину окончани наступом у такмичењу Свесрпског купа које ће се одржати у Лозници где ће се у полуфиналу састати са Металопластиком.