Нови Сад Остали спортови

Рукометаши Војводине декласирали Пролетер, следи Лига Европе и дуел са Данцима

Рукометаши Војводине савладали су Пролетер из Зрењанина са 40:18 (23:9) у утакмици 7. кола Суперлиге Србије. Утакмица је одиграна у СЦ Слана Бара уместо у Зрењанину како је било предвиђено календаром пошто је дошло до замене домаћинства.

Новосадски тим задржао је максималан учинак на табели и у следећем колу дочекаће Дубочицу (29. октобра).

Одмарао је поједине играче тренер Ројевић, а осталима је расподелио минутажу. Најефикаснији био је десни бек Голубовић са 10 голова, док је лево крило Сунајко шутирао 9 од 9.

Већ у уторак, 24. октобра, рукометаши Војводине дочекаће дански Силкеборг у утакмици 2. кола Ф групе Лиге Европе у СЦ Слана Бара са почетком у 20 часова и 45 минута.

Воша је славила у првом колу у Скопљу против Алкалоида са 31:26, док су Данци са 9 голова разлике били бољи од шпанске Ла Риохе.

„За ово смо радили свих ових година. Довели смо клуб на ниво да нам је циљ улазак у Топ 16 фазу Лиге Европе. Стиже нам сјајан тим из Данске коме не смемо претити, али имамо право да верујемо да можемо да се носимо и са најбољима што смо видели у припремном периоду када смо савладали три тима који играју Лигу шампиона. Силкеборг је свакако фаворит. Предводи их један од најбољих играча данашњице Расмунс Лауге. Екипа долази из земље светских шампиона у лиги у којој желе да освоје титулу и то довољно говори о њима. Ми знамо наш пут, треба да наметнемо нашу игру и позивам навијаче да нам помогну и испуне халу до последњег места“, рекао је тренер новосадске екипе Борис Ројевић.

Карте за утакмицу на Сланој Бари су бесплатне, али су потребне позивнице да би се ушло у халу. Сви заинтересовани могу требовати улазнице преко фејсбук и инстаграм страница РК Војводина.

Novosađanka pobedila 83.000 učenika na takmičenju u engleskom jeziku: Ivana Rosić donela zlato u Novi Sad