Почетна > Нови Сад

Нови Сад Спорт

Рукометаши Војводине данас у историјском дуелу за новосадски рукомет

Рукометаши Војводине данас ће у 18 часова поново одмерити снаге са словеначким Горењем из Велења у оквиру четвртфинала ЕХФ купа.

Меч се игра у Словенији, а у првом дуелу у Новом Саду екипа Војводине тријумфовала је са 31:30. То значи да ће данас црвено-бели поново тражити победу, или у најгорем случају нерешен резултат како би се пласирали у полуфинале купа.

Пласман у полуфинале био би историјски за Војводину и новосадски рукомет, а тренер Борис Ројевић очекује тежак меч пред гостујућим навијачима.

„Већ сам поменуо пред први меч квалитете противника у шта смо се уверили. Горење је искусан тим, прошле године је у Лиги Европе елиминисан тек у четвртфиналу од Бенфике, од шампиона. Побеђивали су велике европске екипе. Ми смо у првој утакмици некако опипавали пулс у првих 15 минута, као да нисмо веровали да можемо да се носимо са тако квалитетним европским противником. Почели смо наш рукомет да играмо тек након тога и тих 45 минута јесте модел за победу. Тешко је било у Новом Саду, а можемо замислити како ће бити у Велењу пред словеначком публиком. Идемо на победу, за то је потребан од старта добар почетак утакмице и да се држимо плана игре. Покушаћемо да направимо велико изненађење да изборимо полуфинале ЕХФ Купа и тада уверен сам пред пуним СПЕНС-ом“, рекао је тренер Војводине Борис Ројевић уочи утакмице.

Рукометаши Војводине у досадашњем делу ЕХФ купа елиминисали су италијански Бриксен, аустријски Кремс и норвешки Арендал.