Рукометаши Србије убедљивом победом започели Светско првенство

Рукометаши Србије победили су синоћ селекцију Алжира са 36:27 (16:13), у утакмици првог кола групе Е Светског првенства у рукомету у Пољској и Шведској.

Најефикаснији у селекцији Србије били су Мијајло Марсенић са девет, Петар Ђорђић са осам и Вукашин Воркапић са четири гола.

У репрезентацији Алжира истакли су се Реда Ариб са пет, Абди Ајуб са четири и Бенхалима Нори Селим такође са четири постигнута гола.

Србија је боље отворила меч и дошла до предности головима Ђорђића и Илића, док је Цупара одбраном седмерца обезбедио Србији напад за 4:1. До 13. минута утакмице екипа Алжира је успела да изједначи на 7:7 али је потом Србија заиграла озбиљније у одбрани и постепено вратила предност од три гола.

У истом ритму су рукометаши Србије наставили у другом полувремену, после гола Воркапића у 38. минуту Србија је имала пет голова предности 22:17. Головима Ђорђића Србија је отишла на девет голова предности и тада је било јасно ко је победник овог меча.

У првом мечу групе Е Немачка је победила репрезентацију Катара 31:27 (18:13).

Рукометаши Србије у недељу играју против Немачке, док ће екипа Алжира играти са Катаром у наредном колу групе Е.