Рукометаши Србије савладали су вечерас Мађарску резултатом 31:29 (18:12) у првом мечу баража за пласман на Светско првенство.

Ношени подршком са трибина “Чаира” српски рукометаши одиграли су највећим делом сјајан меч, а најефикаснији је био Драган Пешмалбек са осам голова, док је Дарко Ђукић постигао СЕДАМ.
Урош Коајдиновић и Вања Илић дали су по четири, а Урош Борзаш и Стефан Додић по три гола,
Одличан на голу био је Дејан Милосављев са 11 одбрана.
Код Мађара Имре Бенце постигао је седам голова, а Герго Фазекаш пет.
Србија је испустила шест голова предности са полувремена и седам из 48. минута (29:22).
Реванш меч између Србије и Мађарске играће се у недељу од 17.30 часова у Веспрему.
Победник баража играће на Светском првенству у Немачкој од 13. до 31. јануара 2027. године.
Тањга: Нисмо имали снаге да до краја играмо као у првом полувремену
Преузмите андроид апликацију.



