Роналдо хет-триком носио Јунајтед до победе против Тотенхема

Фудбалери Манчестер Јунајтеда победили су Тотенхем на свом стадиону (3:2) у мечу 29. кола енглеске Премијер лиге.

Овај дуел, сасвим јасно, има велику тежину у борби за четврто место које у Енглеској води у Лигу шампиона.

Управо овај тријумф доводи манчестерски тим на ту позицију, али са одређеним астериском. Наиме, Јунајтед је једини одиграо свих 29 утакмица, док су остали конкуренти одиграли, сходно бројним одлагањима због ковида, и по неколико утакмица мање.

Тако је, рецимо, Арсенал одиграо 25 утакмица, а Тотенхем је одиграо 27.

Но, у сваком случају, ово је, по свкаом основу, важан тријумф за екипу Ралфа Рангника.

До ње је Јунајтед стигао са три гола Кристијана Роналда. Први је постигао у 12. други у 38. минуту, а последњи, онај одлучујући, у 81. минуту.

После прва два гола Тотенхем је стизао до изједначења. Прво је Кејн погодио из једанаестерца у 35. минуту, да би Хари Мегвајер постигао аутогол у 72. минуту.

У још једном мечу одиграном у суботу, после дуела Брајтон – Ливерпул, Брентфорд је победио Барнли са 2:0.