Рома прегазила Бодо и заказала дуел са Лестером, други пар Фејенорд и Марсеј

Фудбалери Роме савладали су Бодо Гилмт са 4:0 у реванш мечу четвртфинала Лиге конференција и пласирали се у полуфинале.

У борби за финале играће против Лестера, у другом полуфиналу играће Олимпик и Фејенорд. Полуфинала су на програму за две недеље.

Рома је једноставно прегазила Норвежане. Три гола постигао је Заниоло, а госте је пре тога начео Абрахам. Бодо Гилмт није имао решења за игру расположеног домаћина. Екипа коју са клупе води Мурињо стигла је до циља на величанствен начин.

Абрахам је довео Рому у вођство у петом минуту. Набачена лопта са десне стране, голман гостију успео је да кратко одбије лопту на њу је налетео Абрахам и снажим ударцем затресао мрежу.

Рома је удвостручила предност у 23. минуту. Пелегрини је упутио лопту иза одбране противника, Заниоло је прихватио лопту крену сам ка голману и прецизним ударцем погодио гол.

У 29. минуту на семафору је стајало 3:0. Контру је повукао Жалијевски, претрчао је педесет метара и био бржи од пратиоца, одлично је послао лопту у простор, до ње долази Заниоло. Избио је сам испред голмана и само боцнуо лопту и лобовао га.

Домаћин је до четвртог гола стигао у 49. минуту. Кристанте је избацио Заниолу, ова је претрчао пола терена, утрчао у казнени простор по десној страни и снажним ударцем погодио саме шаље гола противника.

Олимпик из Марсеја је и у реваншу савладао ПАОК са 1:0. У првом дуелу у Француској било је 2:1. Стрелац јединог гола био је Пајет у 34. минуту сусрета.

Фејнорд је у реваншу у Прагу успео да надигра Славију резултатом 3:1 и пласира се у полуфинале Лиге конференција. У првом мечу било је 3:3.

У борби за финале, које је на програму за две недеље, играће Лестер и Рома, као и Олимпик и Фејнорд.