Родри у надокнади комплетирао преокрет Ситија у Лондону

Фудбалери Манчестер ситија савладали су Арсенал у Лондону са 2:1 у првом мечу 21. кола Премијер лиге.
родри

Први овогодишњи меч Премијер лиге донео је доста узбуђења. Арсенал је био бољи, ипак у наставку дошло је до промене ситуације, неколико грешака Арсенала користе играчи Ситија, успевају да изједначе. Потом је Арсенал остао са играчем мање, Габријел је зарадио искључење. Бројчану предност на терену Сити је искористио у трећој минути надокнаде и стигао до победе.

Одличну игру у првом полувремену Арсенал је крунисао у 31. минуту. Одличан продор Тернеја, који је по левој страни ушао у казнени простор, по земљи је упослио Саку, а овај прецизним ударцем шаље лопту у мрежу.

Сити је у наставку кренуо нешто агресивније ка голу домаћина. До изједначења стигао је у 57. минуту са беле тачке. Џака је скривио једанаестерац. Сигуран извођач најстроже казне био је Марез.

Само два минута касније Арсенал је остао без Габријела који је у два минута заради два жута картона и морао је раније да напусти терен.

Неколико узбуђења у наставку, Сити је доминирао, а Арсенал је своју шансу тражио из контранапада. Створено је неколико лепих прилика пред оба гола.

Сити је до комплетног преокрета стигао у трећој минуту надокнаде. Де Брујне је упутио центартшут након ударца Лапорте, лопта се одбила до Родрија који се одлично снашао између два одбрамбена играча и послао лопту у гол.

Ko je postigao najbolji gol 2021. godine? (VIDEO)