Почетна > Нови Сад

Нови Сад Урбани Нови Сад

Ритам Европе – 9. маја у СКЦНС Фабрици – Панк експлозија у Новом Саду

На концерту Ритам Европе – 9. маја у СКЦНС Фабрици, поред већ најављених бендова Неми песник, Кени није мртав и Професор Чонта и Патка, наступиће и Гужва у 16-ерцу.
Фото: промо

20.00 отварање врата Фабрике
20.30 Неми песник
21.30 Кени није мртав
22.30 Професор Чонта и Патка
23.30 Гужва у 16-ерцу

Панк рок састав Гужва у 16-ерцу из Осијека основан је 1993. године.
Фото: промо

Након шест година деловања, њихов први студијски албум “Чир на 12-ерцу” објављен је 1999. године у издању “Croatia Records”.

Ширу популарност у региону стекли су издавањем другог албума “Punk Urac” за издавачку кућу “Dirty Old Empire”. Трећи, до сада најуспешнији албум под називом “Je ne regrette rien” објавио је “Geenger records”  2012. године.

Први сингл и спот с овог албума за песму “Мене више нема” попео их је на врхове регионалних топ листа, а албум је пратио низ концерата широм Балкана.

Осјечки панкери су освојили неколико награда у каријери, а посебно вреди истаћи прву награду публике и жирија на фестивалу ART & MUSIC у Пули.

Њихов четврти студијски албум “Смртоносни задах” из 2023. је наишао на одличну реакцију публике.

Гужва у 16-ерцу је, пре свега, концертни бенд који има сјајну подршку публике на сваком наступу.

Наступали су до сада у Ирској, Аустрији и Немачкој, као и на неколико најзначајнијих регионалних музичких фестивал међу којима су EXIT, “Arsenal Fest”, “Lake Fest” и “Dirty Old Festival”.

Берза винила, компакт дискова, касета, стрипова и књига у суботу, 10. маја у СКЦНС Фабрици

Преузмите андроид апликацију.