Нови Сад

РФК наставио победнички низ, рутински тријумф против Јединства из Уба

Фудбалери РФК Нови Сад тријумфовали су на домаћем терену против Јединства из Уба резултатом 2:0 у оквиру 21. кола Прве лиге Србије.

На стадиону ЧСК-а у Челареву „Канаринци“ су остварили четврту првенствену победу у низу, а седму у последњих осам мечева.

Јунак жуто-плавих био је Кристијан Живковић који је два пута тресао мрежу противника, у 25. и у 76. минуту.

Новосађанима је посао олакшао и Мирко Андрић, који је у 41. минуту добио црвени картон и оставио Јединство са играчем мање.

РФК након новог тријумфа задржава пету позицију на табели, са истим бројем бодова као четвртопласирана Инђија, док се Јединство из Уба налази на осмој позицији.

У наредном колу екипа са Детелинаре гостује београдском Графичару, који је тренутно трећепласирани са три бода више. Тај меч на програму је 5. марта у 14 часова.