Ренџерс убедљиво славио, Звезда без среће у Глазгову (ВИДЕО)

Фудбалери Црвене звезде поражени су у Глазгову од Ренџерса резултатом 3:0, у првој утакмици осмине финала Лиге Европе.

Од првог минута могло се наговестити да ће утакмица бити веома узбудљива и садржајна.

Прштало је од самог старта, виђени су бројни дуели на средини терена, опипавао се терен и одмеравао противник.

Прво узбуђење виђено је већ у трећем минуту, када је Звезди поништен погодак.

Дуга лопта напред, Катаи и Иванић ишли су на њу, црногорски фудбалер одложио је до српског, а овај је закуцао у мрежу.

Холандски помоћни судија подигао је заставицу, алудирајући да је Катаи био у недозвољеној позицији. Након употребе ВАР-а, гол је поништен.

Играо се девети минут када је Ренџерс изборио пенал.

Срнић је неопрезно стартовао над Кентом, који пада у шеснаестерцу Звезде. Иако првобитно није био досуђен једанаестерац, поново је интервенисала ВАР технологија, а судија је након гледања снимка показао на белу тачку.

Џејмс Таварније је хируршки прецизно извео пенал и матирао Борјана за 1:0 у 11. минуту.

Није Звезда клонула духом, већ је наставила да се бори, али јој је у огромној мери недостајало среће.

У 13. минуту Катаи је утрчао, ћушнуо лопту и заобишао голмана домаћих и постигао гол у празну мрежу. Славили су фудбалери Црвене звезде, али је убрзо гол поништен.

Поново је актер био Катаи и поново је ВАР потврдио да се налазио у офсајд позицији, па је остало 1:0.

Само два минута касније, нови шок за изабранике Дејана Станковића, пошто је Ренџерс повео са 2:0.

Фудбалери Звезде нису били сконцентрисани код корнера домаћих, Ераковић је лоше интервенисао и послао лопту право на ногу Морелоса, а најбољи стрелац Ренџерса је пласирао у мрежу за 2:0.

Није ту било краја Звездиним мукама у првом полувремену.

У 23. минуту, одличан дупли пас Катаија и Иванића, након чега је Џек оборио фудбалера Црвене звезде, а холандски арбитар није имао много дилема када је показао на белу тачку.

Катаи је преузео одговорност, али није претворио пенал у гол. Након два поништена гола, српски фудбалер није успео да се нађе на листи стрелаца ни након пенала.

Солидно је Катаи извео једанаестерац, али је голман МекГрегор маестрално реаговао и одбранио.

Упркос сплету несрећних околности, Звезда је покушавала да до краја првог дела утакмице смањи заостатак, али је у неколико наврата одбрана домаћих, на челу са искусним голманом, била на врхунцу задатка.

Ренџерс долази до раног гола и у другом полувремену, чиме стиче убедљиву предност.

У 51. минуту, домаћин поново постиже гол након корнера, пошто је Балагун након корнера надскочио тројицу чувара и главом сместио лопту у мрежу.

Од тог тренутка, па до краја сусрета, Звезда је упорно покушавала да постигне гол, нашла се у неколико шанси, али је недостајало среће и концентрације у завршници.