Реми Италије, реми Немачке, Мађарска после 60 година победила Енглеску

Фудбалери Италије и Грчке одиграли су нерешено 1:1 на старту нове сезоне у Лиги А Лиге нација.

Дуел у Болоњи решен је средином другог полувремена у само три минута – Лоренцо Пелегрини је донео предност „азурима“, али је малтене у следећем нападу Јозуа Кимих изједначио и поставио коначан резултат.

У другој утакмици групе 3 Мађарска је у Будимпешти изненадила Енглеску резултатом 1:0.

Мађари су дошли до прве победе против Енглеза од 1962, дакле после тачно 60 година.

Једини гол виђен је у 66. минуту, када је Доминик Собослаи реализовао једанаестерац. Претходно је португалски арбитар Артур Соареш Дијаш показао на белу тачку након што је Рис Џејмс неспортски зауставио Золтана Нађа.

Добар старт у лиги Б остварила је Црна Гора, која је погоцима Мугоше и Вукчевића, победила Румунију 2:0. Финска и Босна и Херцеговина су ремизирали 1:1, док је Јерменија минималним резултатом била боља од Ирске (1:0).

У лиги Ц победе су остварили Луксембург и Турска над Литванија, односно Фарска Острва.