Рекорд каријере Василија Мицића у НБА лиги, Никола Јовић искључен

Кошаркаши Орланда победили су у гостима екипу Шарлота резултатом 101:89 у ноћашњем мечу НБА лиге.

Најефикаснији у победничком тиму био је Паоло Банкеро са 22 поена, док је Кол Ентони додао 14.

Код домаћих, најефикаснији је био српски кошаркаш Василије Мицић, који је остварио рекорд каријере у НБА лиги пошто је постигао 21 поен. Он је био стартер у екипи Шарлота, а на терену је провео 29 минута.

Српски кошаркаш забележио је и пет скокова, четири асистенције, две украдене и четири изгубљене лопте. Алексеј Покушевски није играо за екипу Шарлота.

Кошаркаши Мајамија победили су на свом терену Детроит резултатом 118:110. У победничком тиму бриљирао је Џими Батлер са 26 поена, док су Бем Адебајо и Данкан Робинсон додали по 18.

Српски кошаркаш Никола Јовић био је стартер у екипи Мајамија, али је искључен средином треће четвртине, пошто је због приговора судијама добио другу техничку грешку. Он је за нешто мање од 22 минута на терену постигао осам поена и имао четри скока, две асистенције и две украдене лопте.

Код гостију, најбољи је био Кејд Канингем са 23 поена, док је Симоне Фонтекио додао 22.

У осталим ноћашњим утакмицама НБА лиге, постигнути су следећи резултати: Бруклин – Филаделфија 112:107, Кливленд – Бостон 105:104, Њујорк – Атланта 100:116, Торонто – Њу Орлеанс 98:139, Хјустон – Сан Антонио 114:101, Далас – Индијана 120:137 и Денвер – Финикс пп 107:117.

Lajpcig gostuje Realu, Siti čeka Kopenhagen u revanš duelima osmine finala Lige šampiona