Реалово славље у „Ел Класику“, Васкез преломио, првенци Алабе и Агуера

Фудбалери Реала из Мадрида, савладали су на гостовању на „Ноу Кампу“ екипу Барселоне са 2:1 у 248. „Ел Класику“ у оквиру 10. кола Ла Лиге.

Барса и Реал, иако далеко од својих најбољих дана, приредили су спектакл у најновијем „Ел Класику“.

На након дужег времена поприлично испуњеном „Ноу Кампу“, Реал је успео да однесе веома битну победу.

Уводних петнаестак минута игре протекли су у слабом ритму, пошто су обе екипе очекивано опрезно ушле у меч.

Како је време одмицало, виђено је све више опасности пред оба гола.

Барселона није искористила огромну шансу у 25. минуту, када је имала вишак, Депај је пробио, послао лопту у пет метара, а тамо Дест, иако сам, шаље лопту преко гола Куртое.

Реал је такав промашај казнио већ у 32. минуту. Одлична контра гостију, Винисијус је проиграо свог штопера Алабу, који је истрчао на противничку половину, а потом маестралним ударцем левом ногом матирао Тер Штегена.

До краја првог дела утакмице Барселона је у још пар наврата припретила, али је Реал одбранио предност и на паузу отишао са предношћу.

Почетком другог полувремена, Куртоа је у два наврата морао да интервенише, једном приликом покушаја Депаја, други пут код ударца Фатија.

Темпо и ритам су расли у другом делу сусрета, па су се све чешће виделе интервенције голмана обе екипе.

Сам финиш меча био је веома занимљив и неизвестан, јер је виђено два гола у размаку од три минута у судијској надокнади.

Лукас Васкез решио је питање победника голом у 93. минуту. Барселона је имала велику шансу, није је искористила, а Реал је кренуо у контру.

Асенсио је шутирао, Тер Штеген одбранио, али је захвални фудбалер Реала Лукас Васкез најбоље реаговао и сместио лопту у мрежу.

Барселона је у последњим секундама сусрета успела да постигне гол, Агуеро је искористио асистенцију Деста и постигао свој први гол у дресу каталонског клуба.

Роналд Куман ни трећи пут није избегао пораз од Реала, а Барселона сада има четири везана пораза од свог љутог ривала.

Карло Анћелоти је са друге стране дошао до свог првог тријумфа на „Камп Ноуу“ у тренерској каријери.