Реал преокретом започео одбрану титуле

Фудбалери Реал Мадрида савладали су као гости екипу Алмерије након преокрета са 2:1 у мечу првог кола Ла Лиге.

„Лос Бланкоси“ су морали добрано да се потруде, али су испунили задатак освајања сва три бода на старту сезоне.

Повратник у Ла Лигу, екипа Алмерије, скупо је продала кожу, пошто је дуго водила, дисциплиновано се бранила и била надомак прављења изненађења над фаворизованим ривалом.

Домаћа екипа до вођства је стигла већ у шестом минуту, када је Рамазани затресао мрежу Реала.

Тим Карла Анћелотија константно је нападао и покушавао што пре да дође до изједначења, али је маестралну партију имао голман домаћих Мартинез.

Отпор Алмерије трајао је све до 61. минута, када је Реал уз мало среће успео да дође до изједначења.

Винисијус је шутирао, Мартинез одбранио, лопта се од Бенземе и једног дефанзивца Алмерије одбија право до Васкеза, који успева да је закуца у гол за 1:1.

Играо се 75. минут када је Реал стигао до преокрета.

Давид Алаба ушао је у игру и из првог контакта са лоптом погодио мрежу противника.

Алаба је савршено извео слободан ударац и послао неодбрањив шут за 1:2.

Занимљиво је да је до краја меча Реал био екипа која је морала да се брани, пошто је Куртоа био принуђен на чак три интервенције у изгледним приликама за Алмерију.

Tadić asistirao, Ajaks brojao do šest (VIDEO)