Реал пао у Барселони, након Шерифа, Еспањол изненадио Мадриђане

Фудбалери Еспањола савладали су на свом стадиону екипу Реал Мадрида са 2:1 у мечу осмог кола Ла Лиге. Српски фудбалер Лука Јовић, уписао је асистенцију, за нешто мање од пола сата колико је провео у игри.

Изабраници Карла Анћелотија доживели су други пораз у сезони, први у домаћем првенству.

Након неочекиваног пораза у Мадриду од Шерифа у Лиги шампиона, Реал је поклекао и на гостовању у Барселони и то од Еспањола.

Играо се 17. минут када је Раул де Томас донео домаћину предност, на асистенцију Ембарбе.

Де Томас је тако постигао гол против екипе у којој је поникао, пошто је прошао омладински погон „краљевског клуба“, за који је одиграо и један меч.

Некадашњи фудбалер Барселоне, сада члан Еспањола Алеиш Видал, у 60. минуту донео је великих 2:0 Еспањолу.

Није ово била прва утакмица ове сезоне у којој је Реал губио са гол или два разлике и чекао се преокрет „краљевског клуба“.

Два минута након примљеног другог гола, Анћелоти се одлучио да у игру уведе српског нападача Луку Јовића.

Јовић је након девет минута проведених на терену, био асистент. Бензема је био стрелац у 71. минуту, чиме је Реал смањио на 2:1.

Деловало је да ће Мадриђани кренути у тоталну офанзиву и покушати да направе преокрет, али упркос узбуђењима, промене резултата није било, па је Еспањол освојио сва три бода.