Ратници изрешетали Мемфис за ново вођство у серији

Кошаркаши Голден Стејта одиграли су једну од најбољих утакмица ове сезоне и декласирали Мемфис на домаћем терену, резултатом 142:112.

Вориорси су сјајним шутем изрешетали „гризлије“ и дошли до вођства од 2-1 у полуфиналној серији Западне конференције.

Екипа Стива Кера одбранила је домаћи терен у првој од две утакмице, а утакмицу је преломила у другој и почетком треће четвртине.

Након првих 12 минута у Калифорнији виђен је егал, да би домаћин дошао до двоцифреног вишка у финишу друге четвртине.

На старту треће виђена је серија од 10:0 за „ратнике“ који су се тада одлепили и више се нису освртали. Погодили су 17 тројки из 32 покушаја и потпуно разоружали противнички састав.

Најефикаснији је био Стефен Кари са 30 поена (7/14 из игре, 2/8 тројке, 14/14 пенали), уз шест асистенција, Џордан Пул је додао 27 поена, док се Клеј Томпсон зауставио на 21.

Српски репрезентативац Немања Бјелица је за четири минута на паркету имао по један скок, изгубљену лопту и личну грешку.

На другој страни најбољи је очекивано био Џа Морент са 34 поена, три скока и седам успешних додавања, али је морао да изађе због незгодног ударца са Пулом.

Вориорси сада воде 2-1 и биће домаћини и у следећем сусрету.

У другој утакмици Милвоки је са 103:101 савладао Бостон и такође има исту предност у полуфиналу Источне конференције.