Распуцана Звезда преслишала „Студенте“ (ВИДЕО)

Кошаркаши Црвене звезде славили су у дворани „Александар Николић“ против Студентског центра 94:84 у последњем мечу 22. кола АБА лиге, који су обележили одлично шутерско расположење и маестрална партија Николе Калинића.

Звезда је повела тројком Николе Калинића, али се већим делом првог полувремена гостујући тим добро држао и парирао браниоцу титуле.

Домаћин је крај прве четвртине дочекао са вођством од пет поена предности након тројке Луке Митровића.

У првом минуту друге деонице Дејан Давидовац је погодио за плус седам црвено-белих, а до краја полувремена Звезда је преузела контролу над мечом и стигла и до двоцифрене предности.

Калинић је до краја полувремена наставио са одличним шутерским расположењем стигавши до четврте тројке из пет покуша за великих плус 17 на минут и по до одласка на полувреме.

Управо је Калинић са 14 поена био убедљиво најефикаснију у редовима црвено-белих, колико је имао и Кенен Камењаш на супротној страни, док је Меги убацио четири мање.

Прве поене у наставку за Звезду погодио је Добрић, али је Славковић држао госте из Подгорице у резултатском прикључку.

Калинић и Добрић су донели Звезди плус 13, али је Меги тројком вратио минус 10 свом тиму.

Павићевић је погодио тројку уз звук сирене за крај треће четвртине и донео Студентском центру трачак наде пред последњу деоницу, смањивши заостатак за ривалом на 13 поена.

Последњу четвртину боље је почео гостујући тим, али је Бранко Лазић тројком вратио Звезди плус 12.

Расположени Камењаш није дозволио Звезди да унапред слави победу, већ је одличним закуцавањем уз додатно слободно бацање смањио разлику на минус седам.

Волтерс је узвратио тројком, који је наставио одлично шутерско расположење Звезде, али је на супротној страни Едвардс узвратио и са две узастопне тројке смањио заостатак свог тима на све минус четири.

Студентски центар се опасно приближио, али је на супротној страни одговорио Лазић, међутим Нил је поново био прецизан.

Уследили су поени Добрића и Калинића па је Звезда убрзо вратила плус 10 и тако наговестила победу.

Калинић је са 23 поена био најефикаснији у оба тима и проглашен је за играча меча, док је Камењаш са 20 поена предводио поражени тим.

Lebron nakon novog rekorda: Kada se samo setim odakle sam došao