Raspadori doneo pobedu Napoliju protiv Juventusa u 93. minutu

Fudbaleri Napolija pobedili su sinoć u Torinu ekipu Juventusa rezultatom 1:0 u meču 31. kola Serije A.

Jedini gol na utakmici postigao je Đakomo Raspadori u 93. minutu.

Meč je obilovao brojnim spornim momentima, a fudbaleri i navijači Juventusa su bili nezadovoljni suđenjem Mihaela Fabrija. Juventus je u 83. minutu postigao gol preko Anhela di Marije, koji je poništen pošto je Fabri u konsultaciji sa arbitrima iz VAR sobe utvrdio da je na početku akcije bio prekršaj za Napoli.

Gosti su u 93. minutu postigli pogodak preko Raspadorija, ali su fudbaleri Juventusa tvrdili da je Fabri prethodno morao da dosudi penal za torinski klub zbog navodnog prekršaja nad Huanom Kvadradom. Međutim, Fabri je pokazao na centar, pošto je iz VAR sobe dobio potvrdu da nije bilo elemenata za penal.

Srpski fudbalski reprezentativac Filip Kostić bio je u startnoj postavi Juventusa, a zamenjen je u 61. minutu. Dušan Vlahović je ušao u igru u 90. minutu, a uspeo je nekoliko trenutaka kasnije da postigne gol, koji je poništen pošto je Enriko Kijeza prethodno sa loptom izašao van terena.

Napoli je prvi na tabeli Serije A sa 78 bodova, a klub iz Napulja će u narednom kolu na svom terenu igrati sa Salernitanom.

Juventus je zabeležio treći uzastopni poraz u italijanskom prvenstvu, a trenutno se nalazi na trećem mestu sa 59 bodova. Juventus će u narednom kolu gostovati Bolonji.

Lajović bolji od Rubljova – srpski teniser na „Srpska openu“ došao do druge titule u karijeri