Препорођени Јунајтед бољи у дербију Енглеске, најлошији старт Ливерпула у Клоповој ери

Манчестер јунајтед у дербију Енглеске са 2:1 савладао екипу Ливерпула, која се налази у великој кризи. Санчо и Рашфорд донели предност „ђаволима“, Салах поставио рекорд, али само ублажио пораз „црвених“. Први бодови у сезони за екипу Тен Хага, најлошији старт Ливерпула откако га предводи Клоп.
Манчестер јунајтед и Ливерпул дочекали су дерби Енглеске и трећег кола Премијер лиге у лошем расположењу, пре свега због лоших резултата на старту сезоне.

Велики протест домаћих навијача против власника клуба, америчке породице Глејзер, одржан је уочи меча, али није било већих инцидената, како је најављивано, осим појединачних сукоба са полицијом.

Гости су, на другој страни, освојили само два бода из прва два меча, па им највећи ривали у борби за титулу, Арсенал и Манчестер јунајтед, већ беже на табели, а менаџер Јирген Клоп има и великих кадровских проблема.

Утакмици је присуствовао и Каземиро, последње појачање Јунајтеда. Бразилац је стигао из мадридског Реала и имао шта да види у највећој утакмици Премијер лиге.

Поред свих недаћа, два тима пружила су одличну партију на „Олд Трафорду“, а победу је заслужено славио домаћи тим, који је показао више од вечитог ривала и фаворита за освајање титуле шампиона.

Ерик тен Хаг почео је утакмицу без Роналда, али и Мегвајера, а његова екипа изгледала је на терену далеко агресивније и организованије него у прва два меча у сезони. Јунајтед је од старта одиграо високи пресинг на последњу линију црвених, то је и донело резултат.

Холандски стручњак је у 10. минуту већ почео да слави, али је ударац Еланге завршио на стативи Ливерпуловог гола.

Само шест минута касније, домаћи тим долази до предности. Дуго је трајала акција ђавола, на крају лопта дошла до Санча, који је лепим дриблингом преварио Ван Дајка и Алисона и послао лопту у небрањени део мреже.

Био је Јунајтед бољи ривал у првих 45 минута, а гости су се тек у последњих десетак минута првог дела ослободили притиска и успели да направе неколико добрих акција.

Најближи голу били су у 41. минуту, када је Бруно неспретно реаговао после корнера, па погодио саиграча Лисандра Мартинеза на гол-линији свог гола.

Већ на старту другог дела, а играо се 53. минут, „ђаволи“ дуплирају предност – сјајну контру и асистенцију Марсијала у погодак претвара Маркус Рашфорд.

Стварали су прилике и једни и други. Ливерпул је имао теренску иницијативу, у појединим тренуцима виђена је права опсада шеснаестерца домаћих, али је Јунајтед претио из контранапада.

Драму у финишу меча највио је Мухамед Салах, који је у 81. минуту постигао свој десети гол у дербијима са Јунајтедом и смањио предност ђавола на 2:1.

Египћанин је постао најбољи стрелац у историји енглеских дербија, али то му није била нека велика утеха – Ливерпул није успео до краја меча да дође до гола, ни бода, па је ово најслабији старт сезоне откако на клупи црвених седи Јирген Клоп.

Јунајтед је прескочио великог ривала на табели Премијер лиге и наговестио неке боље дане за навијаче „ђавола“, који ће вечерас славити, али вероватно неће променити мишљење о Глејзеровима.