Преокрет Голден Стејта, Бјелица опет без минутаже

Голден Стејт Вориорси победили су Мемфис Гризлисе резултатом 101:98 и повели са 3-1 у серији.

Вориорси су дошли до меч лопте и имаће прилику да на гостујућем терену остваре пласман у финале западне конференције.

Иако су Вориорси губили током готово читаве утакмице, у завршници су успели да преокрену резултат и да дођу до тријумфа.

Треба нагласити да је Мемфис ову утакмицу играо без прве звезде тима, Џа Морента.

Сјајном игром у четвртој четвртини Вориорси су дошли до преокретае будући да је Мемфис у једном тренутку у последњој деоници водио и са 12 поена разлике.

Голден Стејт је у 4/4 убацио 39 поена, што је за поен више него у читавом првом полувремену.

Потез којим је ова утакмица одлучена у корист Вориорса била је блокада Дрејмонда Грина на шуту Џерена Џексона за три поена, при резултату 98:95 за Вориорсе на 13 секунди до краја.

Вориорсе је до победе предводио Стеф Кари који је убацио 32 поена уз осам асистенција и пет скокова.

Кари је нешто лошије шутирао на овом мечу – 10/25 из игре и 4/14 за три поена.

Поред Карија истакао се и Ендру Вигинс са 17 поена, а Пул и Клеј Томпсон су убацили по 14 поена, с тим што је Клеј Томпсон имао јако лоше шутерско вече – 6/20 из игре и 0/7 за три поена.

Дрејмонд Грин није имао изражен поентерски учинак јер је убацио свега два поена, али је завележио 11 скокова и пет асистенција.

Српски репрезентативац Немања Бјелица није играо на овој утакмици одлуком тренера.

На другој страни Џерен Џексон је имао 21 поен и пет скокова, Тајус Џонс је имао 19, а Кајл Андерсон 17 поена.

Одличан је био и Стивен Адамс који је меч завршио са дабл-дабл учинком – 10 поена и 15 скокова.

Наредна утакмица, пета у овој серији играће се у Мемфису где ће Гризлиси покушати да изборе опстанак у овој серији.

Термин пете утакмице биће накнадно одређен.