У Управи царина данас је представљен пројекат „еЦарина“ који уводи аутоматизоване царинске поступке, што ће пословној заједници штедети време и новац, а царинским службеницима омогућити ефикасно и непристрасно спровођење царинских процедура.

Део ове иницијативе коју Управа царина спроводи у сарадњи са ресорним министарством и уз финансијску подршку Европске уније, представљен је јуче, а циљ је да се ефикасност царинских процедура доведе на ниво развијених земаља.
Како је саопштила Управа царина, забележено је велико интересовање привредних субјеката који су у томе желели да сазнају нешто више.
Заинтересовани представници пословне заједнице су данас могли да се упознају са новинама, разликама у односу на постојећи систем и предностима новог система аутоматизације царинских поступака.
Представљању пројекта “еЦарина“ су дан раније присуствовали запослени Управе царина, док је други дан догађаја био намењен за пословну заједницу на чије ће се пословање поменуте новине највише одразити.
С обзиром да је реч о коренитој промени пословања за коју се треба на време припремити, Управа царина је активирала рад Пословне контакт групе која ће и у наредном периоду омогућити редовну размену информација са пословном заједницом о свим развојним фазама пројекта аутоматизације поступака, као и велики број обука у којима ће учествовати представници пословне заједнице, наведено је у саопштењу.
Srednji kurs dinara za evro danas 117,2291 dinar, za dolar 108,6662 dinara
Преузмите андроид апликацију.